Atletika živě výsledky

Atletika Live výsledky

I když je mnoho událostí k dispozici sledovat televizi, existují soutěže, které jsou dostupné také prostřednictvím internetových stránek nebo je možné sledovat aktuální výsledky , což znamená, že je ideální pro ty, kteří navštíví tyto stránky . Chcete-li sledovat živé výsledky z atletiky můžete sledovat zde jak z vašeho stolního počítače nebo mobilního telefonu.

Atletika je široká sbírka sportovních akcí, která se skládá z různých fyzických aktivit, jako je chůze, skákání, běh a házení. Je to jeden z nejběžnějších sportů po celém světě kvůli jeho nedostatku potřeby drahého vybavení. Atletika obecně účtuje výkony jednotlivých hráčů nebo týmové výkony vypočtené přidáním různých individuálních výkonů. Je součástí olympijských her od svého založení v roce 1896. Na mezinárodní atletické události dohlíží Mezinárodní asociace atletických federací .

Události v atletice: atletika

Události zařazené do skupin podle událostí na trati a v terénu zahrnují dovednosti, jako je běh, skákání a házení. Tyto události se vyskytují na běžecké trati nebo na poli pro házení a skákání událostí, odtud název Traťové a polní události . Traťové a polní události jsou rozděleny do 3 širokých kategorií: sledovací události, polní události a kombinované události. Polní události jsou opět dvou typů: skok a hází.

Sprinty

Závody na krátké vzdálenosti jsou sprinty. Zaměřuje se na dosažení maximální rychlosti a na co nejkratší překonání krátkých vzdáleností. Na olympijských hrách a venkovských mistrovstvích světa probíhají tři sprintingové akce: 100 metrů, 200 metrů a 400 metrů.

Střední vzdálenost

800 m, 1500 m, a míle běh jsou obvykle zahrnuty do středních vzdáleností událostí. Vytrvalost a taktika závodu jsou důležitější než rychlost za sprintujícími závody. Na některých místech je událost 3000 m také součástí událostí na střední trati.

Velká vzdálenost

3000m, 5000m a 10000m jsou některé běžné události na dlouhé vzdálenosti. V těchto událostech je mnohem důležitější výdrž, vytrvalost, taktika závodu a podobné dovednosti.

Štafetové závody

Jedinou týmovou událostí v závodech na poli a v terénu jsou štafetové závody. Tým 4 sportovců, z nichž každý běhá svou specifickou vzdálenost a předává obušek v určené oblasti dalšímu běžci týmu. Nejběžnější štafetové závody jsou 4 × 100 ma 4 × 400 m. Také některá méně běžná relé jsou 4 × 200 m, 4 × 800 ma 4 × 1500 m.

Skok přes překážku

Do této kategorie patří závody s překážkami nebo překážkami. Populární události na olympijských hrách, které spadají do kategorie, jsou 100m překážky pro ženy, 110m překážky pro muže a 400m překážky u obou pohlaví. Také některé americké soutěže zahrnují 300m překážky.

Skok do dálky

Sportovci sprintu na trati následované skokanským můstkem a pískovištěm. Soutěžící musí skákat před vyznačenou linii. Dosažená vzdálenost se pak měří od nejbližšího bodu písku narušeného tělem sportovce. U tradiční verze existuje také dlouhá skoková událost. Přestože tato událost již není součástí olympijských her, vystupovala na olympijských hrách v letech 1900-1912.

Trojitý skok

Akce trojitého skoku má podobné nastavení jako u dlouhého skoku. Jedinou změnou jsou 2 kroky, které sportovec provede před skokem do jámy. Tento proces zahrnuje hop, krok a skok. Stojatý trojitý skok je z konkurenčního hlediska velmi neobvyklý, ale viděl nějaké použití jako cvičení v jiných sportech.

Skok vysoký

Sportovci rozběhnou krátký rozběh a vzlétnou, aby skočili přes vodorovný pruh a přistáli na polstrovaném lůžku na druhé straně. Výška lišty se zaznamenává jako registrovaná výška skočená sportovcem.

Skok o tyči

Sportovec si stáhne pruh trati, zasadí tyč v kovové krabici a klenuje nad vodorovnou lištou v určité výšce, než pustí tyč a spadne dozadu na přistávací matrace. Zatímco starší verze používaly kov, dřevo nebo bambus, moderní tyče jsou obecně vyrobeny z umělých materiálů takový jako uhlíkové vlákno nebo skleněná vlákna.

Hod koulí

Hod koulí Sportovec hodí 16 liber (7,26 kg) (4 kg pro ženy) výstřel z kruhové oblasti o průměru 7 noh.

Hod diskem

Disk má průměr 2 kg a průměr 22 cm.

Hod oštěpem

Krátký rozběh na faul a poté sportovec uvolní oštěp. Současné specifikace oštěpů jsou 2,2 až 2,3 ma 600 g pro ženy a 2,6 až 2,7 ma délka a 800 gramů pro muže.

Hod kladivem

Kovový míček o hmotnosti 16 liber (4 kg pro ženy) je připevněn k drátu o rozměrech 1,175 m až 1,215 m. To se otáčí a hází ve směru úhlu do 34,92 stupňů.

Atletika výsledky jsou poskytovány třetí stranou (Zdrojem výsledkového servisu je Enetscores.com) a vložené z externí domény. Portál zivevysledky.cz nenese jakoukoliv odpovědnost za obsah a odkazy, které jsou Enetscores.com umístěny.