MS ve fotbale Mexiko 1970

MS ve fotbale Mexiko 1970 : Deváté mistrovství světa hrálo v Mexiku, bylo to poprvé, co se turnaj nehrál v Evropě nebo Jižní Americe. Termíny turnaje byly 31. května – 21. června. Kvalifikace na finálový turnaj zahrnovala 75 národních týmů a mezi těmito 14 týmy se kvalifikovalo na finálový turnaj Světového poháru (Izrael byl prvním zástupcem Asijské konfederace v historii turnaje a El Salvador a Maroko se také poprvé představily ). Kromě toho byly zahrnuty automaticky kvalifikované hostitelské země Mexiko a Anglie jako úřadující šampioni.

MS ve fotbale Mexiko 1970 rekapitulace

Mistrovství světa ve fotbale 1970 by zahrnovalo 32 zápasů, ve kterých padlo 95 gólů (2,96 gólu na zápas).

Sovětský svaz, Uruguay, Brazílie, Peru, Itálie, Mexiko, Západní Německo postupují ze skupin do vyřazovací fáze.

Uruguay, Brazílie, Itálie a Západní Německo vyhrály své čtvrtfinále. Brazílie by v prvním semifinále porazila Uruguay a ve druhém by Itálie byla západním Německem.

Západní Německo by vyhrálo zápas o třetí místo a ve finále by Brazílie porazila Itálii 4:1.