MS v hokeji 2023 program

MS v hokeji 2023 bude hostit Finsko a Lotyšsko   .  Na šampionátu v Tampere a Rize budou o medaile bojovat reprezentace Finska, Kanady, Česka, Spojených států amerických, Švédska, Švýcarska, Slovenska, Německa, Dánska, Lotyšska, Norska, Francie, Rakouska, Kazachstánu, Slovinska a Maďarska.

 Česká hokejová reprezentace bude hrát ve Skupině B . Finskem, Švédskem, Německem, Dánskem, Rakouskem, Francií a nováčkem na světovém šampionátu z Maďarskem . Šampionát začne 12. května 2023 a vyvrcholí finálovým duelem 28. května 2023.

Skupiny MS v hokeji 2023

Složení skupin  základě žádosti pořadatele MS může ještě dojít k jedné změně.

Skupina A (Tampere, Finsko): Finsko, Švédsko, USA, Německo, Dánsko, Francie, Rakousko, Maďarsko.

Skupina B (Riga, Lotyšsko): Kanada, Česko, Švýcarsko, Slovensko, Lotyšsko, Norsko, Kazachstán, Slovinsko.

MS v hokeji 2023 program

Program MS v hokeji 2023

Datum a čas Fáze Zápas Dějiště
12. května, 15:20 skupina A Finsko – USA Tampere Deck Arena
12. května, 15:20 skupina B Slovensko – ČESKO Arena Riga
12. května, 19:20 skupina A Švédsko – Německo Tampere Deck Arena
12. května, 19:20 skupina B Lotyšsko – Kanada Arena Riga
13. května, 11:20 skupina A Francie – Rakousko Tampere Deck Arena
13. května, 11:20 skupina B Švýcarsko – Slovinsko Arena Riga
13. května, 15:20 skupina A Maďarsko – Dánsko Tampere Deck Arena
13. května, 15:20 skupina B Norsko – Kazachstán Arena Riga
13. května, 19:20 skupina A Německo – Finsko Tampere Deck Arena
13. května, 19:20 skupina B Slovensko – Lotyšsko Arena Riga
14. května, 11:20 skupina A USA – Maďarsko Tampere Deck Arena
14. května, 11:20 skupina B Slovinsko – Kanada Arena Riga
14. května, 15:20 skupina A Francie – Dánsko Tampere Deck Arena
14. května, 15:20 skupina B Norsko – Švýcarsko Arena Riga
14. května, 19:20 skupina A Švédsko – Rakousko Tampere Deck Arena
14. května, 19:20 skupina B ČESKO – Kazachstán Arena Riga
15. května, 15:20 skupina A Německo – USA Tampere Deck Arena
15. května, 15:20 skupina B Slovensko – Kanada Arena Riga
15. května, 19:20 skupina A Finsko – Švédsko Tampere Deck Arena
15. května, 19:20 skupina B ČESKO – Lotyšsko Arena Riga
16. května, 15:20 skupina A Dánsko – Rakousko Tampere Deck Arena
16. května, 15:20 skupina B Slovinsko – Norsko Arena Riga
16. května, 19:20 skupina A Francie – Maďarsko Tampere Deck Arena
16. května, 19:20 skupina B Švýcarsko – Kazachstán Arena Riga
17. května, 15:20 skupina A USA – Rakousko Tampere Deck Arena
17. května, 15:20 skupina B Lotyšsko – Norsko Arena Riga
17. května, 19:20 skupina A Finsko – Francie Tampere Deck Arena
17. května, 19:20 skupina B Kanada – Kazachstán Arena Riga
18. května, 15:20 skupina A Maďarsko – Švédsko Tampere Deck Arena
18. května, 15:20 skupina B ČESKO – Slovinsko Arena Riga
18. května, 19:20 skupina A Dánsko – Německo Tampere Deck Arena
18. května, 19:20 skupina B Švýcarsko – Slovensko Arena Riga
19. května, 15:20 skupina A Maďarsko – Finsko Tampere Deck Arena
19. května, 15:20 skupina B Lotyšsko – Slovinsko Arena Riga
19. května, 19:20 skupina A Rakousko – Německo Tampere Deck Arena
19. května, 19:20 skupina B Kazachstán – Slovensko Arena Riga
20. května, 11:20 skupina A USA – Dánsko Tampere Deck Arena
20. května, 11:20 skupina B Norsko – ČESKO Arena Riga
20. května, 15:20 skupina A Rakousko – Finsko Tampere Deck Arena
20. května, 15:20 skupina B Kanada – Švýcarsko Arena Riga
20. května, 19:20 skupina A Švédsko – Francie Tampere Deck Arena
20. května, 19:20 skupina B Kazachstán – Lotyšsko Arena Riga
21. května, 15:20 skupina A Německo – Maďarsko Tampere Deck Arena
21. května, 15:20 skupina B Slovinsko – Slovensko Arena Riga
21. května, 19:20 skupina A USA – Francie Tampere Deck Arena
21. května, 19:20 skupina B ČESKO – Švýcarsko Arena Riga
22. května, 15:20 skupina A Dánsko – Švédsko Tampere Deck Arena
22. května, 15:20 skupina B Kanada – Norsko Arena Riga
22. května, 19:20 skupina A Rakousko – Maďarsko Tampere Deck Arena
22. května, 19:20 skupina B Kazachstán – Slovinsko Arena Riga
23. května, 11:20 skupina A Německo – Francie Tampere Deck Arena
23. května, 11:20 skupina B Slovensko – Norsko Arena Riga
23. května, 15:20 skupina A Švédsko – USA Tampere Deck Arena
23. května, 15:20 skupina B Kanada – ČESKO Arena Riga
23. května, 19:20 skupina A Finsko – Dánsko Tampere Deck Arena
23. května, 19:20 skupina B Švýcarsko – Lotyšsko Arena Riga

Rozpis zápasů play off MS v hokeji 2023

Datum a čas Fáze Dějiště
25. května, 15:20 čtvrtfinále Tampere Deck Arena
25. května, 15:20 čtvrtfinále Arena Riga
25. května, 19:20 čtvrtfinále Tampere Deck Arena
25. května, 19:20 čtvrtfinále Arena Riga
27. května, 13:20 semifinále Tampere Deck Arena
27. května, 17:20 semifinále Tampere Deck Arena
28. května, 14:20 zápas o 3. místo Tampere Deck Arena
28. května, 19:20 finále Tampere Deck Arena

Program play off mistrovství světa v Tampere a Helsinkách:

čtvrtek 26. 5. 15:20 čtvrtfinále Česko – Německo 4:1 Helsinki Ice Hall
čtvrtek 26. 5. 15:20 čtvrtfinále Švédsko – Kanada 3:4p Nokia Arena
čtvrtek 26. 5. 19:20 čtvrtfinále Švýcarsko – USA 0:3 Helsinki Ice Hall
čtvrtek 26. 5. 19:20 čtvrtfinále Finsko – Slovensko 4:2 Nokia Arena
sobota 28. 5. 13:20 semifinále Finsko – USA 4:3 Nokia Arena
sobota 28. 5. 17:20 semifinále Česko – Kanada 1:6 Nokia Arena
neděle 29. 5. 14:20 o 3. místo USA – Česko 4:8 Nokia Arena
neděle 29. 5. 19:20 finále Finsko – Kanada  4:3 p Nokia Arena

 Skupiny MS 2022

Skupina A (Helsinky): Kanada,  Německo, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Kazachstán, Itálie, Francie

Skupina B (Tampere): Finsko, USA, Česko, Švédsko, Lotyšsko, Norsko, Rakousko, Velká Británie

 

program českých hokejistů na MS 2022

sobota 14. května (15:20), Česko – Velká Británie

neděle 15. května (19:20), Česko – Švédsko

úterý 17. května (15:20), Česko – Rakousko

čtvrtek 19. května (19:20), Česko – Lotyšsko

sobota 21. května (19:20), Česko – Norsko

pondělí 23. května (15:20), USA – Česko

úterý 24. května (19:20), Finsko – Česko

Nominace Česka na MS ve Finsku

Brankáři:
Karel Vejmelka 
(Arizona Coyotes, NHL), Marek Langhamer (Ilves, Finsko), Lukáš Dostál (San Diego, AHL).

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko), Tomáš Kundrátek, David Musil (oba HC Oceláři Třinec), Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL), Radim Šimek (San Jose Sharks, NHL).

Útočníci:
Jiří Černoch, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jiří Smejkal (Lahti, Finsko), Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, Švýcarsko), Matěj Stránský (Davos, Švýcarsko), Michael Špaček (Frölunda HC, Švédsko), David Krejčí (HC Olomouc), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, Švédsko), Jakub Vrána (Detroit Red Wings, NHL), Tomáš Hertl (San Jose Sharks, NHL), Dominik Simon (Anaheim Ducks, NHL).

 

 

 

Kompletní program a výsledky Ms v hokeji 2022

 

átek 13. května
15:20 A Francie – Slovensko 2:4
15:20 B USA – Lotyšsko 4:1
19:20 A Německo – Kanada 3:5
19:20 B Finsko – Norsko 5:0
Sobota 14. května
11:20 A Dánsko – Kazachstán 9:1
11:20 B Švédsko – Rakousko 3:1
15:20 A Švýcarsko – Itálie 5:2
15:20 B Česko – Velká Británie 5:1
19:20 A Slovensko – Německo 1:2
19:20 B Lotyšsko – Finsko 1:2
Neděle 15. května
11:20 A Itálie – Kanada 1:6
11:20 B Norsko – Velká Británie 4:3N
15:20 A Francie – Kazachstán 2:1
15:20 B Rakousko – USA 2:3P
19:20 A Dánsko – Švýcarsko 0:6
19:20 B Česko – Švédsko 3:5
Pondělí 16. května
15:20 A Slovensko – Kanada 1:5
15:20 B Lotyšsko – Norsko 3:2
19:20 A Francie – Německo 2:3
19:20 B Finsko – USA 4:1
Úterý 17. května
15:20 A Itálie – Dánsko 1:2
15:20 B Česko – Rakousko 1:2N
19:20 A Švýcarsko – Kazachstán 3:2
19:20 B Švédsko – Velká Británie 6:0
Středa 18. května
15:20 A Francie – Itálie 2:1P
15:20 B Norsko – Rakousko 5:3
19:20 A Švýcarsko – Slovensko 5:3
19:20 B Finsko – Švédsko 2:3N
Čtvrtek 19. května
15:20 A Německo – Dánsko 1:0
15:20 B Velká Británie – USA 0:3
19:20 A Kanada – Kazachstán 6:3
19:20 B Česko – Lotyšsko 5:1
Pátek 20. května
15:20 A Německo – Itálie 9:4
15:20 B Velká Británie – Finsko 0:6
19:20 A Kazachstán – Slovensko 3:4
19:20 B Lotyšsko – Rakousko 4:3N
Sobota 21. května
11:20 A Dánsko – Francie 3:0
11:20 B USA – Švédsko 3:2P
15:20 A Kanada – Švýcarsko 3:6
15:20 B Rakousko – Finsko 0:3
19:20 A Itálie – Slovensko 1:3
19:20 B Norsko – Česko 1:4
Neděle 22. května
15:20 A Kazachstán – Německo 4:5
15:20 B Velká Británie – Lotyšsko 3:4
19:20 A Švýcarsko – Francie 5:2
19:20 B Švédsko – Norsko 7:1
Pondělí 23. května
15:20 A Kazachstán – Itálie 5:2
15:20 B USA – Česko 0:1
19:20 A Kanada – Dánsko 2:3
19:20 B Rakousko – Velká Británie 5:3
Úterý 24. května
11:20 A Německo – Švýcarsko 3:4N
11:20 B Švédsko – Lotyšsko 1:0
15:20 A Slovensko – Dánsko 7:1
15:20 B USA – Norsko 4:2
19:20 A Kanada – Francie 7:1
19:20 B Finsko – Česko 3:0

Mistrovství světa v ledním hokeji se poprvé hrálo v roce 1920 a od té doby se stal turnajem, který rostl co do velikosti i popularity. Od začátku byl turnaj každoroční soutěží, která měla jen krátkou přestávku během druhé světové války.

V letech 1924-1968 se v letech, ve kterých se hrály olympijské hry, nekonalo žádné mistrovství světa, ale místo toho byl olympijský turnaj považován za rozhodující bitvu o zlato. Od roku 1990 se také koná mistrovství světa žen, které se také hraje každoročně, s výjimkou let, ve kterých se rozhoduje o olympijských hrách.

Jak často se hraje mistrovství světa v hokeji?

Mistrovství světa v ledním hokeji je turnaj, který se hraje každý rok, obvykle v květnu. První šampionát se hrál v roce 1930 a od té doby se hrál na různých místech po celém světě. Dříve se mistrovství světa v letech, kdy se rozhodovalo o olympiádě, nehrálo, ale od roku 1992 se oba turnaje hrají na olympijských letech.

Na straně žen se první mistrovství světa hrálo v roce 1990 a nyní se obvykle koná v dubnu. Během let, kdy se rozhoduje o olympijských hrách, je zde stále přestávka. Každoročně se hrají i turnaje juniorské reprezentace.

Která země vyhrála nejvícekrát mistrovství světa v hokeji?

Tým, který dokázal v průběhu let vyhrát hokejové mistrovství světa nejvícekrát, je Kanada, která si odvezla domů 27 šampionátů. Na druhém místě je Sovětský svaz, který během svých let získal zlato ve 22 případech. Pokud sečtete jejich zlato s těmi, které si Rusko vzalo domů jako samostatný národ, skončíte s Kanadou celkem s 27 zlatými.

Všichni vítězové mistrovství světa v ledním hokeji

Mistrovství světa v ledním hokeji je každoroční mezinárodní soutěž organizovaná IIHF. Od roku 1920 (první vydání) do roku 1968 byl olympijský vítěz v hokeji považován také za mistrovství světa.
ROK VÍTĚZ Druhý TŘETÍ
2022 Finsko Kanada Česká republika
2021 Kanada Finsko Usa
2020 Zrušeno kvůli pandemii COVID-19
2019 Finsko Kanada Rusko
2018 Švédsko Švýcarsko Spojené státy
2017 Švédsko Kanada Rusko
2016 Kanada Finsko Rusko
2015 Kanada Rusko Spojené státy
2014 Rusko Finsko Švédsko
2013 Švédsko Švýcarsko Spojené státy
2012 Rusko Slovensko Česká republika
2011 Finsko Švédsko Česká republika
2010 Česká republika Rusko Švédsko
2009 Rusko Kanada Švédsko
2008 Rusko Kanada Finsko
2007 Kanada Finsko Rusko
2006 Švédsko Česká republika Finsko
2005 Česká republika Kanada Rusko
2004 Kanada Švédsko Spojené státy
2003 Kanada Švédsko Slovensko
2002 Slovensko Rusko Švédsko
2001 Česká republika Finsko Švédsko
2000 Česká republika Slovensko Finsko
1999 Česká republika Finsko Švédsko
1998 Švédsko Finsko Česká republika
1997 Kanada Švédsko Česká republika
1996 Česká republika Kanada Spojené státy
1995 Finsko Švédsko Kanada
1994 Kanada Finsko Švédsko
1993 Švédsko Švédsko Česká republika
1992 Švédsko Finsko Československo
1991 Švédsko Kanada Sovětský svaz
1990 Sovětský svaz Švédsko Československo
1989 Sovětský svaz Kanada Československo
1987 Švédsko Sovětský svaz Československo
1986 Sovětský svaz Švédsko Kanada
1985 Československo Kanada Sovětský svaz
1983 Sovětský svaz Československo Kanada
1982 Sovětský svaz Československo Kanada
1981 Sovětský svaz Švédsko Československo
1979 Sovětský svaz Československo Švédsko
1978 Sovětský svaz Československo Kanada
1977 Československo Švédsko Sovětský svaz
1976 Československo Sovětský svaz Švédsko
1975 Sovětský svaz Československo Švédsko
1974 Sovětský svaz Československo Švédsko
1973 Sovětský svaz Švédsko Československo
1972 Československo Sovětský svaz Švédsko
1971 Sovětský svaz Československo Švédsko
1970 Sovětský svaz Švédsko Československo
1969 Sovětský svaz Švédsko Československo
1968 Sovětský svaz Československo Kanada
1967 Sovětský svaz Švédsko Kanada
1966 Sovětský svaz Československo Kanada
1965 Sovětský svaz Československo Švédsko
1964 Sovětský svaz Švédsko Československo
1963 Sovětský svaz Švédsko Československo
1962 Švédsko Kanada Spojené státy
1961 Kanada Československo Sovětský svaz
1960 Spojené státy Kanada Sovětský svaz
1959 Kanada Sovětský svaz Československo
1958 Kanada Sovětský svaz Švédsko
1957 Švédsko Sovětský svaz Československo
1956 Sovětský svaz Spojené státy Kanada
1955 Kanada Sovětský svaz Československo
1954 Sovětský svaz Kanada Švédsko
1953 Švédsko západní Německo Švýcarsko
1952 Kanada Spojené státy Švédsko
1951 Kanada Švédsko Švýcarsko
1950 Kanada Spojené státy Švýcarsko
1949 Československo Kanada Spojené státy
1948 Kanada Československo Švýcarsko
1947 Československo Švédsko Rakousko
1939 Kanada Spojené státy Švýcarsko
1938 Kanada Velká Británie Československo
1937 Kanada Velká Británie Švýcarsko
1936 Velká Británie Kanada Spojené státy
1935 Kanada Švýcarsko Velká Británie
1934 Kanada Spojené státy Německo
1933 Spojené státy Kanada Československo
1932 Kanada Spojené státy Německo
1931 Kanada Spojené státy Rakousko
1930 Kanada Německo Švýcarsko
1928 Kanada Švédsko Švýcarsko
1924 Kanada Spojené státy Velká Británie
1920 Kanada Spojené státy Československo

 

MS v hokeji 2023 výsledky

Live výsledky - livesport livescore fotbal živě, fotbalové výsledky live, fotbalové výsledky, hokejové výsledky, sportovní výsledky, tenisové výsledky, tenis živě, tenisové výsledky live, livesport, live sport, živé výsledky Další ▶Výsledky Live :⚽ Fotbal live  🎾Tenis 🏒 Hokej  🏀Basketbal  🤾‍Házená  ⚾Baseball  🏉Ragby  🏐Volejbal  🏎Formule 1  🏍Moto gp 🚴‍Cyklistika ⛳ Golf  🏏Kriket 👊 MMA  🏉Americky Fotbal Program a výsledky nejsledovanějších týmů Premier League Arsenal Chelsea Manchester City Tottenham Liverpool Manchester United West Ham LaLiga Barcelona Atletico Madrid Real Madrid Sevilla Bundesliga Borussia Dortmund Bayern Munich Bayer Leverkusen Serie A AC Milan Inter Milán Juventus Ligue 1 Paris Saint Germain Fortuna Liga Slavia Praha Sparta Praha Viktoria Plzeň Baník Ostrava Zbrojovka Brno Slovensko Slovan Bratislava Žilina Každý den nabízíme zdarma velký výběr živých sportovních online výsledků. Hokej online, Fotbal živě, Tenis live, online tv sport, živé výsledky, sportovní výsledky, live výsledky. Live Sport výsledky, Football, Soccer, Ice Hockey, Tennis, Basketball, LiveTV, Internet TV Sport. Premier League, Primera Division, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, Eredivisie, Premier Liga, Primera División - Apertura, Campeonato Brasileiro, J-League, Portuguese Liga, Major League Soccer, Super League, Superliga, Fortuna liga, champions league, Ekstraklasa, KHL, NHL, NBA, Extraliga, Tv, live, zdarma, free, online, live sport, ATP, WTA, ITF, Challenger, US OPEN, wimbledon, Davis Cup, EBEL, MS, World Cup. Sledujte - živé sportovní výsledky, Hokej, Fotbal, Tenis, Basketbal, Házená, Golf, Florbal, Voleybal, a další sporty. Tags:Americký fotbal|, Baseball, Basketbal, Bundesliga, champions league, Corgoň liga, DEL, Ekstraklasa, Elitserien, Eredivisie, euro, Extraliga, Florbal, Fotbal, Fotbal živě, Futsal, Gambrinus liga, golf, Handball, Házená, Hockey, Hokej, Hokej online, Hokej živě, Ice Hockey, KHL, Kvalifikace, Ligue 1, live, live sport, Live Sport Streaming, live stream, livesport, mistrovství evropy, MLB, MS, NASCAR, NBA, NFL, NHL, NLA, online, Online přenosy, online stream, online tv, online zapasy, Portuguese Liga, Premier League, Premier Liga, Primera Division, Ragby, Serie A, SM-liiga, Soccer, sport, sport výsledek, sportovní výsledky, zapasy výsledky , výsledky, výsledky sport, Tenis, Tenis live, Tennis, Tv, uefa, Voleybal živé výsledky, živé výsledky zapasy
P